Свято "Стрітення"

2015-02-16

Свято Стрітення в ДНЗ «Теремок».

16 лютого 2015 року в дошкільному закладі "Теремок" святкували славне свято Стрітення.

«Якщо хочеш пізнати націю – вивчай ії свята»,- цього мудрого народного повчання дотримуються вихователі дошкільного навчального закладу «Теремок». Цікаве пізнавальне і святкове дійство « Стрітення» підготувала вихователь старшої групи «Веселка» Ліновицька Віра Йосипівна разом із своїми вихованцями.

Вона ознайомила дошкільнят із церковною історією святкування свята, народними звичаями та обрядами. В цей день, згідно Святого Письма, старець праведник Симеон зустрівся біля воріт храму з немовлям Христом, якого принесли Марія та Йосип до храму Єрусалимського, щоб представити його перед Господом.

А в народі цей день вважався зустріччю Зими і Весни. Якщо бабуся Зима переможе, то довго ще буде холодно, а якщо красуня Весна візьме гору, то поверне на тепло. І зустрілися Зимонька – Віталіна Короткова, вихованка гр. «Барвінок», та Весна – Прима О. В., помічник вихователя гр. «Зернятко».

Діти групи «Веселка», прощаючись з зимою, виконали пісню «Зимонька жартує». Приходу Зими раділи всі малятка, бо кожен любить зимові ігри, розваги.

А прихід Весни був несподіванкою. О, як радісно відчували малята тепло персонажа, променів сонця, співу пташок, появу тендітних квіточок.

Наші найменші дошкільнята з групи «Зернятко» водили хоровод з різнокольоровими стрічками разом з Весною «Знов прийшла весна…», а старші вихованці з групи «Барвінок» прославляли весну в пісні «Веснянка». «Весну – красну величали, Весну – красну шанували» у віршах діти групи «Ромашка».

Протистояння Зими і Весни відбувалась в іграх-змаганнях за владу над природою в майбутньому. Із цього двобою Весна вийшла переможницею, звичайно ж завдяки підтримці наших вихованців.

Не забули діти і закликати Сонечко, щоб світило, зігрівало, звеселяло нас і нашу землю. Танок «Сонечка і Промінчиків» презентувала група «Вишенька». І, вшановуючи прихід Весни, дівчата гр. «Веселка» затанцювали під пісню «Ой, зелене жито, зелене» таночок з рушниками.

До розваги також були залучені діти гр. «Квіточка». Неймовірним був таночок, який виконали маленькі вихованці.

В нашому садочку знають про традицію випікання пташок та інших хлібних виробів, щоб вони весну закликали. Саме із такою випічкою до нас в садок прийшла Весна і пригостила всіх малят.

Святу раділи усі глядачі та учасники. Воно подарувало гарний настій, задоволення діткам і фотографії на згадку.

Вихователь-методист Бодак Т.П.

/Files/images/DSC_4525.jpg/Files/images/DSC_4640.jpg

/Files/images/DSC_4608.jpg/Files/images/DSC_4635.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 90